in List motywacyjny

Wzór listu motywacyjnego — młodszy konsultant

Poniżej przedstawiam wzór listu motywacyjnego na stanowisko młodszego konsultanta ds Assessment Center. Okazał się on skuteczny tzn. kandydat dostał zaproszenie na interview, ale jeszcze raz podkreślę, iż dla nas, jako poszukujących pracy (zmieniających pracę) najważniejszym dokumentem jest CV.

Wzór Listu Motywacyjnego

wzór listu motywacyjnego - młodszy konsultant

Update 2015.12.30

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć bardziej czytelną wersję wzoru listu motywacyjnego.

Treść listu:

Re: Młodszy Konsultant (Nr. ref: 18/4588/2) Szanowni Państwo!

W odpowiedzi na ogłoszenie opublikowane na stronie internetowej Państwa firmy proszę o rozważenie mojej oferty na stanowisko Młodszego Konsultanta.

Dlaczego uważam, że jestem dobrym kandydatem?

 • Mam wyższe wykształcenie Wydział Psychologii UW (specjalizacja: psychologia zarządzania personelem)
 • Posiadam doświadczenie w projektowaniu Assessment Center
 • Posiadam dobrą znajomość języka angielskiego oraz jestem komunikatywny
 • Z dużą chęcią zaangażuję się w rozwijanie relacji z klientami oraz realizację projektów rekrutacyjnych i doradczych

Dokładniejsze informacje zawarłem w załączonym CV. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt telefoniczny.

Liczę, że będę miał możliwość osobistego spotkania i przedstawienia, w jaki sposób ABC Konsulting może skorzystać z mojego dotychczasowego doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

Z poważaniem,

Tomasz Majewski

Komentarz:

 1. List jest b. przejrzysty i nie zniechęca do czytania
 2. Nagłówek jest taki sam, jak w CV.
 3. Sekcja z wypunktowaniem odnosi się bezpośrednio do wymagań zamieszczonych w ogłoszeniu

Inne materiały o liscie motywacyjnym na cvnet.pl

Bardzo zachęcam do zapoznania się na mojej stronie z innymi artykułami dotyczącymi listu motywacyjnego .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 Comments

  • Pani Magdo!

   Niestety nie mam już tego ogłoszenia! Było ono opublikowane w 2008 roku. Jednak sądząc po treści listu, wymagania mogły być min:
   – magister psychologii/socjologii
   – chęć rozwoju w branży doradczej i/lub wcześniejsze doświadczenie w niej
   – angielski
   – komunikatywność i chęć uczestnictwa w procesie sprzedaży projektów doradczych

   Proszę też w wolnej chwili rzucić okiem na artykuł
   http://www.cvnet.pl/ogloszenia-o-prace/

   Dziękuję za korzystanie z cvnet i pozdrawiam!

   View Comment
 1. Chciałam podziękować za tę stronkę. Rzeczywiście list motywacyjny jest w tej formie czymś nowym dla mnie, nie spotkałam się z tym sposobem jego pisania a jest znacznie łatwiejszy i do pisania jak i czytania. Dziekuję.

  View Comment
 2. Witam!
  Raczej trudno jest brak doswiadczenia obrocic na swoja korzysc. Moze ma Pani mozliwosc pochwalenia sie umiejetnosciami, ktore sa wymagane? Moze Pani siegnac do swoich praktyk, zajec poza uczelnia itp. Prosze jednak nie zapominac, ze list ma duzo mniejsze znaczenie niz cv!

  pozdrawiam!

  View Comment
 3. Witam!
  W internecie jest masa listów motywacyjnych dla ludzi z doświadczeniem. Nie spotkałam się jednak z listem pisanym przez osobę świeżo po studiach, która nigdy nie pracowała. W czerwcu 2009 ukończyłam studia i od tego czasu bezowocnie szukam pracy. Za każdym razem słyszę, że potrzebna jest osoba z doświadczeniem. Chcę napisać list motywacyjny, ale nie wiem jak obrócić na korzyść mój brak doświadczenia.
  Pozdrawiam!

  View Comment
 4. Panie Wojciechu!
  w chwili obecnej jestem na etapie poszukiwania pracy, odwiedziłam całe mnóstwo stron www traktujących o tym jak powinno wyglądać CV czy list motywacyjny, dopiero tu natrafiłam na konkrety rzeczowe komentarze, cieszę się, że są osoby takie jak Pan, które bezinteresownie pomagają. Dziękuję za pomoc!!!
  pozdrawiam!

  View Comment
 5. Witam!
  Dziekuje za mile slowa. Odpowiadajac na Pana pytanie, wydaje mi sie, ze formaty .pdf .doc sa najbardziej popularne i bez klopotu pracodawca odczyta przeslane wlasnie w tym formacie dokumenty.

  Pozdrawiam!

  View Comment
 6. Po lekturze wszystkich artykułów na tej stronie musze przyznać, że jest to najlepsza strona traktująca o CV którą odwiedziłem oraz chciałbym podziękować Panu za tą bezinteresowną prace i czas włożony w tworzenie tej strony. Jednym zdaniem: uzupełnił pan moją edukacje (niestety w Liceum tego nie uczą, a uważam że powinni, a w moim programie studiów niestety nie zauważyłem tego zagadnienia).

  Strona jest kompletnym poradnikiem od zera jak pisać CV, nie tylko uczy jak formatować CV, ale także przez komentowanie przykładowych CV pomaga zrozumieć mechanizmy, które stosują pracodwacy. Proszę trzymać tak dalej 😉

  Jedyną wadą są czasami bardzo nie wyraźne obrazki CV, ale może jest to Pana zabieg celowy, żeby skupić naszą uwage na wyglądzie, formie i formatowania zamiast na treści ;]

  Szkoda tylko, że trudno znaleźć ją w tłumie innych stron traktujących o CV, nie mówiąc nawet, że nie które z nich zamieszczają nie najlepsze przykłady.

  Mam także pytanie: CV często wysyła się drogą elektroniczną, w jakim formacie najlepiej wysyłać ten dokument (zakładając że nie jest to sprecyzowane w ogłoszeniu)? .pdf? .doc? (broń boże przez przypadek wysłac w .docx) .odt? Wiem, że różnica prawdopodobnie nie jest duża i jeśli pracodawaca ma aplikacje do otworzenia każdego z tych rozszerzeń nie powstaje żaden problem. Może bardziej zwieźle: Czy jest format który jest preferowany przez pracodawców, lub czy istnieje format który dominuje w tego typu zgłoszeniach?

  Na pewno polece Pana strone moim znajomym ;]

  Pozdrawiam

  View Comment