cover letter ad

in List motywacyjny

Przykłady listu motywacyjnego – jak prezentować treść?

Przedstawiam przykłady listu motywacyjnego. Pierwszy przykład powstał w wyniku mojej pracy z klientem, a drugi pochodzi z moich prywatnych zbiorów. Z góry przepraszam za to, że treść listów nie jest czytelna, ale w tym przypadku chciałem się skupić na formatowaniu dokumentów.

Przykład listu motywacyjnego

przykład listu motywacyjnego

Komentarz

W powyższym przykładzie nagłówek listu jest taki sam, jak w CV klienta. W ten sposób oba dokumenty stanowią komplet. Jeśli chodzi o konstrukcję listu, to wykorzystaliśmy w nim tabelkę, w której po jednej stronie znajdują się wymagania z ogłoszenia, a po drugiej odpowiadające im kwalifikacje kandydata. Dzięki temu jeden rzut oka wystarcza, aby stwierdzić, iż kandydat spełnia wszystkie (lub najważniejsze) warunki. Zastosowanie tabeli jest bardzo ciekawym zabiegiem i zainteresowanych czytelników odsyłam do oddzielnego artykułu.

Przykład listu motywacyjnego 2

inny przykład listu motywacyjnego

Komentarz

W tym przypadku sam kandydat kontaktuje się z interesującą go firmą, czyli nie jest to sytuacja, w której odpowiada on na ogłoszenie. Stąd wynika brak numeru referencyjnego lub odwołania się do konkretnego ogłoszenia z pracy lub internetu. Prezentacja treści jest bardzo przyjazna z punktu widzenia odbiorcy. List składa się z wyraźnych paragrafów rozbita na paragrafy, zastosowane wypunktowanie i nagłówek jest taki sam w CV i liście. Jeśli chodzi o treść środkowej część listu, to kandydat przedstawia najważniejsze swoje atuty, które podsumowują jego ofertę i wiążą się w pewien sposób z firmą, z którą się kontaktuje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.