in Wzory CV

Project Manager – Przykładowy wzór CV

Zamieszczam przykłady CV powstałe w wyniku pracy z klientką, która pracowała na na stanowisku Project Manager. Publikuję zarówno wersję pierwotną, jak i poprawioną. Właściwie pokazuję dwie poprawione. Jedna zawiera cel zawodowy, a druga sekcję „key words”. Klientka zdecydowała się na wersję z „key words”.

Wersja pierwotna CV Marketing Project Manager

CV_Marketing _Project_Manager wersja pierwotna

Co było do poprawy?

 • Na górze strony niepotrzebny tytuł dokumentu „Curiculum Vitae”
 • Niepotrzebne zdjęcie
 • Niepotrzebna informacja o stanie cywilnym
 • Zła architektura informacji tzn. najpierw powinno być doświadczenie, a później edukacja
 • Brak dokonań, a za dużo podanych opisów obowiązków
CV project manager – wersja 1

CV_Marketing_PM2

W części środkowej znajduje się sekcja „key words”, która szybko pozwoli osobie skanującej wzrokiem zorientować się w kompetencjach kandydatki. Oczywiście słowa kluczowe odpowiadają poszukiwanym umiejętnościom i wiedzy potrzebnej na danym stanowisku

Klientka była zainteresowana pracą w branży medycznej/farmaceutycznej, dlatego „key words” są podzielone na dwie grupy wskazujące na znajomość tej branży oraz kompetencje marketingowe.

W CV są powiększone marginesy, aby lepiej dopasować układ treści na kartce papieru.

CV Project Manager do pobrania

Do sciągnięcia wersja tego CV w formacie PDF.

CV project manager – wersja 2

CV_Marketing_PM3

W tej wersji nie ma sekcji „key words”, zamiast niej jest wstawiony cel zawodowy. Takim CV można się posługiwać, gdy wysyłamy dokumenty do firmy z własnej inicjatywy (a nie odpowiadamy na ogłoszenie).

Oczywiście, według potrzeb i uznania, można wstawić sekcję „key words” oraz powiększyć odstępy między wersami dla większej czytelności.

UPDATE: 2016.01.10

Obecnie na rynku panuje trend, w którym w naszym CV nie umieszczamy celu zawodowego! Zamiast celu stosujemy headline np. „Doświadczony IT Project Manager” lub pozostajemy jedynie przy profilu zawodowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Pani Katarzyno!
   Dziękuję za pytanie. Już dawno nikt nie korzystał z forum w tym celu!

   Zdjęciom mówimy nie, gdyż właśnie jesteśmy wzrokowcami (w znakomitej większości). Zdjęcie jest elementem, który przyciąga wzrok w pierwszej kolejności i nie mamy kontroli nad tym, jakie wrażenie zrobimy. Niestety lub na szczęście nasze umysły działają w ten sposób, że w sytuacji niepewności i/lub wyboru bardzo szybko tworzymy sobie opinię na temat danego kandydata/kandydatki, a następnie pod tym kątem interpretujemy informacje. B. dużo mentalnego wysiłku będzie nas kosztować przekonanie się, że ten brzydki kandydat jest dobrym kandydatem.

   Dążymy do tego, aby to nasze dokonania i osiągnięcia w pierwszej kolejności przyciągały uwagę.

   Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie!

   View Comment
 1. Witam!

  Dziekuje za mile slowa o mojej stronie.
  1. Nie trzeba trzymac sie scile reguly, aby CV bylo na jednej stronie. Wazne jest, aby bylo przyjazne dla czytelnika. CV moze miec tyle stron, ile potrzeba, aby sie dobrze zaprezentowac. W wiekszosci przypadkow 1,2 strony w zupelnosci wystarczaja. Wazne, aby najwazniejsze rzeczy umiescic w miare mozliwosci na gorze pierwszej strony.

  2. Znowu kluczowa jest funkcjonalnosc dokumenty. Jesli przy zmniejszeniu marginesu CV jest przejrzyste i czytelne, to ok. Natomiast nie warto „zageszczac” zbytnio tekstu, aby zmiescic sie na 1 stronie kosztem przejrzystosci.

  Jesli Pana CV wygrywa rozmowy, to gratuluje. Moze wiec praca nad forma nie jest wcale konieczna.

  Pozdrawiam!

  View Comment
 2. Witam serdecznie,

  Pański blog jest rewelacyjny. Czyta się go lepiej niż większość artykułów skąpych w informacje znajdujących się na innych portalach.

  Przekonano mnie w końcu, że CV powinno zawierać się na jednej stronie. Szczególnie jeżeli nasze doświadczenie zawodowe nie jest jeszcze imponujące. Natomiast wiele przykładów na tej stronie to CV dwustronicowe. Czy istnieje konkretna reguła na ilu stronach powinno być pisane CV? Mam wrażenie, że im krótsze CV tym chętniej i dokładniej się je czyta. Z drugiej strony czasem trudno jest zmieścić się na jednej stronie.

  Kolejne pytanie jakie chciałbym zadać dotyczy wielkości marginesów. Jednym z moich tricków jest redukcja wszystkich czterech marginesów. Z 2cm do 1,2cm. Dzięki temu mogę na jednej stronie umieścić więcej informacji w sposób bardziej estetyczny. Jak postrzegany jest w branży HR taki zabieg?

  Moje CV wygrywa rozmowy kwalifikacyjne. Prawdopodobnie wygrywa treść, ponieważ po trwającej lekturze Pańskiego serwisu czeka mnie dużo pracy nad formą.

  View Comment
 3. Przez przypadek weszlam na ta strone i musze przyznac,ze CV zaskoczylo mnie. Czy w CV nie trzeba podawac szkol? Zawsze uwazalam,ze jest to wazny elemnt kazdego CV. Ale mimo wszystko musze przyznac,ze jest naprawde fajnie napisane.

  View Comment
 4. List powinien byc krotki, rzeczowy i na temat, choc i tak nie ma gwarancji, ze ktos go przeczyta. Podstawowym dokumentem pozostaje CV. Po jego przestudiowaniu rekruter, jesli nasz zyciorys go zainteresowal, moze przejrzy list. Dlatego najwazniejsze atuty umieszczamy w CV. — nie jest to ostateczna prawda, ale rozsadne zalozenie, ktore potwierdzily mi osoby zajmujace sie przegladaniem duzej ilosci CV.

  List moze Pani zbudowac z 3 paragrafow:
  1 Dlaczego pisze? – podaje Pani powod: w odpowiedzi na ogloszenie ….. lub jesli wysyla Pani dokumenty z wlasnej inicjatywy, to pisze Pani, dlaczego wlasnie do tej firmy.
  2 Dlaczego ja? W drugim paragrafie odnosi sie Pani do wymagan z ogloszenia lub podaje swoje najwazniejsze, zgrupowane i podsumowane doswiadczenie i/lub umiejetnosci i zaznacza Pani, ze wiecej informacji zawartych jest w CV
  3. Zakonczenie – deklaruje Pani chec odbycia spotkania i odpowiedzi na ewentualne pytania lub sama zapowiada, ze ponowi kontakt (czyli zrobi follow up)

  Wazne jest, aby oba dokumenty CV i LM byly kompletem, czyli mialy ten sam naglowek, czcionke itp.

  Pozdrawiam!

  View Comment