in Prezentacja osiagnięć

Osiągnięcia – kluczowe dla dobrego CV

„Osiągnięcia” i „Accomplishments” to słowa, które zaciekawiają i intrygują osoby przeglądające CV. Osiągnięcia wskazują na rezultaty i uruchamiają u pracodawcy myślenie „Skoro ona dokonała tego w poprzedniej firmie X, będzie w stanie osiągać podobne wyniki u mnie”.

Dobrze zaprezentowane dokonania powinny stanowić zasadniczą treść naszego CV i wiele z moich doświadczeń to potwierdza.

Poniżej zamieszczam fragmenty CV, które wykorzystują magię tego słowa.

Przykład 1

Acommplishment1

Jestem przekonany, że zdecydowana większość czytelników w pierwszej kolejności zwróci uwagę na tą sekcję, a dopiero później przeskanuje wzrokiem resztę dokumentu.

Przykład 2

Accomplishment2

Kolejny przykład, w którym autor eksponuje swoje dokonania. Właściwie można go trochę poprawić i np. mniejszą czcionką napisać nazwę firmy lub też podać firmę z datami w nowym wersie. Wówczas nazwę sekcji, dla lepszego efektu, można umieścić na środku strony.

Przykład 3

Accomplishment3

W tym przykładzie osiągnięcia dodatkowo są pogrupowane według obszarów funkcjonalnych i samo CV jest właściwie funkcjonalne, a zaprezentowanie dokonań całej kariery w jednej sekcji służy ukryciu pewnych faktów. Magiczne słowo „osiągnięcia” pomaga odwrócić uwagę np. od historii zawodowej i może pozytywnie nastawię osobę przeglądającą CV, tak że negatywny efekt np. przerwy w zatrudnieniu będzie słabszy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. 1. Ile pisac o edukacji, zalezy od reszty Pani doswiadczenia. Im wiecej doswiadczenia, tym mniej o edukacji. Chyba, ze praca dyplomowa lub Pani specjalizacja daja dodatkowa wartosc dla pracodawcy.

  2. W cv w USA lub UK czasem sie spotyka krotkie opisy firm. U nas raczej sie tego nie praktykuje. Prosze sie skupic na Pani osiagnieciach i dobrym, wyraznym i spojnym profilu Pani, jako kandydatki, ktory wylania sie z calego dokumentu.

  Pozdrawiam ponownie!

  View Comment
 2. Witam ponownie,

  mam jeszcze 2 zapytani:
  -na ile szczegółowo charakteryzować etapy edukacji? Mam na myśli czy pisać:kierunek studiów, specjalność, temat pracy dyplomowej, z jakim wynikiem obroniona i jaki mamy tytuł?
  – podobne pytanie do pracodawcy- często nazwa firmy nic nie mówi, czy charakteryzować firmę- czym się zajmowała itp.?

  Będę wdzięczna za odp.

  Pozdr.

  View Comment