in Wygląd CV

Dyrektor Finansowy – przykład CV

Niedawno pracowałem z doświadczoną klientką z branży finansowej. Poniżej zamieszczam wersję początkową jej CV, a następnie wersję poprawioną. Niestety klientka miała niewiele czasu i nie mogła poświęcić mi tyle czasu, ile uważałem, że jest konieczne. Dlatego efekt naszej wirtualnej współpracy pozostawia jeszcze trochę do życzenia, ale nowe CV jest już lepsze.

Generalnie pracowaliśmy głównie nad poprawą formy i prezentacji treści CV, na dokładniejsze poprawienie treści klientka już nie miała czasu. Dla chętnych udostępniępniam w formacie pdf poprawioną wersję .

Wersja 1

cv finanse 01

Komentarz:

  1. Nagłówek. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z dobrym CV, które miałoby tak wyeksponowany nagłówek. Owszem, dane osobiste i kontaktowe są istotne, ale uważam, że tak wyraźne wyróżnienie nie jest konieczne.
  2. Podsumowanie. Podsumowanie w dwóch kolumnach niestety nie jest przyjazne dla czytelnika, zwłaszcza, jeśli kolumny te zawierają kilkuwersowe punkty, a nie tylko same słowa i frazy kluczowe. Ponadto punktów jest zbyt dużo.

Wersja 2

cv finanse 2

Komentarz: Właściwie różnice są ewidentne. Poprawiliśmy nagłówek i podsumowanie. W podsumowaniu zastosowaliśym kilkuwersowy opis profilu zawodowego klientki oraz posłużyliśmy się wypunktowanymi słowami kluczowymi do hasłowego podsumowania jej doświadczenia. Dla czytelnika staje się bardziej oczywiste, iż jest ona dobrym kandydatem na stanowisko Dyrektor Finansowy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.