Podsumowanie kwalifikacji w CV – jak napisać?

Podsumowanie kwalifikacji – wstęp

Podsumowanie kwalifikacji, które jest dobre, zwraca uwagę pracodawców i sprawia, iż myślą o tobie, że jesteś odpowiednim kandydatem jest nie lada wyzwaniem . Gdy jesteś dobry w tym co robisz, wszystko sprowadza się do sformułowania Twojego ROI (czyli innymi słowy: w jaki sposób Twoja praca wpływa na wyniki firmy) do krótkich stwierdzeń, które Cię wyróżnią.

Dla większości ludzi, pisanie podsumowanie kwalifikacji, jeśli w ogóle je umieszczają, jest na tyle poważnym zadaniem, że szukają inspiracji w przykładach CV innych osób.

Oto kilka porad, które pozwolą Ci stworzyć świetne podsumowanie kwalifikacji. Dzięki nim Twój profil  zwróci uwagę, a Twoje CV będzie bardziej skuteczne.

1 . Unikaj szablonowych sformułowań

W dzisiejszych czasach każdy profesjonalista jest zmotywowany i nastawiony na osiąganie rezultatów. Kopiowanie ogólnych fraz, które są bardzo popularne i z pewnością znajdują się w setkach innych CV (np. wysoce zmotywowany, nastawiony na rezultaty itp.) jest jednym z najgorszych grzechów jakie można popełnić. W ten sposób pokazujesz pracodawcy, że jesteś taki sam jak inni.

Zamiast powielać schematy, przygotuj listę swoich najważniejszych kwalifikacji i umiejętności, które wpływają/wpływały na wyniki firmy i których nowy pracodawca może potrzebować (value-added skills and qualifications). Jakie są najważniejsze punkty Twojej oferty, którą składasz nowemu pracodawcy? Co stanowi Twoją Unique Selling Proposition?

Pomocne pytania:

  • Czy wywiązywałeś się ze swoich zadań szybciej niż koledzy?
  • Czy może awansowałeś szybciej, ze względu na osiągane wyniki lub umiejętności przywódcze ?
  • Czy byłeś w stanie dostrzec nowe możliwości biznesowe i zdobyć nowe kontrakty, które były opłacalne dla pracodawcy ?

To są pomysły do wykorzystania przy pisaniu podsumowania. Gdy je zastosujesz, Twoje podsumowanie będzie reprezentować tylko i wyłącznie Ciebie i nie pojawi się w CV konkurencji.

2 . Przedstaw wymierne dane, mierzalne wyniki

Pracodawcy nie zatrudniają nikogo z myślą, że taka osoba potencjalnie może się przydać. Firmy potrzebują ludzi, którzy pomogą im być bardziej efektywnymi. Dlatego, jeśli to możliwe pokaż swoje ROI (zwrot z inwestycji w Ciebie), który możesz dostarczyć. Dlatego pokaż swoją wartość w postaci liczb i danych podsumowujących Twoje doświadczenie.

Wymierne osiągnięcia w podsumowaniu kwalifikacji w CV pomagają szybko odróżnić Ciebie od innych kandydatów, nawet gdy konkurujesz z wieloma innymi kandydatami.

3 . Korzystaj z nazw znaych firm i marek

Specjaliści od marketingu wiedzą to od lat iż, nazwy znanych marek przyciągają uwagę. Możesz wykorzystać ten efekt dla swojej korzyści.

Gdy pełniłeś rolę np. lidera sprzedaży, możesz wymienić nazwy najważniejszych klientów lub partnerów biznesowych: „Podpisanie kontraktu o wysokiej wartości z Apple , Cisco Systems i Oracle” ) lub zastosować formę opisową, gdy dane klientów są poufne („Uzyskanie przychodów rzędu kilku milionów PLN poprzez nawiązanie partnerstw z kluczowymi spółkami na rynku w branży technologicznej”).

Nie pracowałeś w sprzedaży? Nadal można powołać się na znane firmy z partnerstw biznesowych, pracodawców i klientów z przeszłości, aby dzięki temu podkreślić swoje doświadczenie, kwalifikacje i np. umiejętności przywódcze.

Podsumowując, Twoje podsumowanie w CV to nie jest miejsce, w którym masz być skromny i stonowany przy opisie swoich kwalifikacji. Przygotuj doskonałe podsumowanie kwalifikacji, które jest dopasowane do potrzeb pracodawcy. Niech to będzie podsumowanie, które demonstruje wartość, którą możesz wnieść do nowej organizacji.

Więcej o podsumowaniu kwalifikacji

Przeczytaj na cvnet.pl inne artykuły o podsumowaniu kwalifikacji

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.