in Sekcja podsumowanie

CV summary – przykład zmiany formatu podsumowania

Wnikliwi czytelnicy cvnet.pl juz rozumieją związek dobrze sformułowanego podsumowania (CV summary) z sukcesem naszego życiorysu. Jednak podsumowanie podsumowaniu nie równe. Poniżej umieszczam dwa przykłady podsumowania, pierwszy – wersja orginalna, drugi – po przerobieniu. Jakie wrażenie wywierają na Tobie obie wersje? Czy zgadzasz się, że poprawiona wersja jest lepsza? Poniżej napiszę dlaczego tak uważam.

CV summary wersja 1

CV Summary_ver1

Komentarz:
Właściwie podsumowanie zawiera wszysktie ważne informacje. Jedyne zastrzeżenie mam do formy. Zbyt duża liczba wersów sprawia, że tekst nie jest zbytnio przyjazny dla czytelnika, a zważywszy, że jest to podsumowanie, to nie spełnia ono swojego celu. Nasza uwaga koncentruje się od razu na wypunktowanych słowach kluczowych, a więc odnosimy wrażenie, że górna część w ogóle nie pracuje.

CV summary wersja 2

cv summary 2

Komentarz:
Wersja ta jest bardziej przyjazna dla czytającego. Podział tekstu na punkty pozwala szybko zorientować się w strukturze informacji. Zastosowanie liczb i procentów zaciekawia i przykuwa uwagę. Słowa kluczowe na górze sekcji nie zabierają tak wiele miejsca, jak w poprzedniej wersji. Key words są bardzo komunikatywne i pozwalają szybko wyrobić sobie obraz kandydata.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.