in Wzory CV

Przykład CV studenta – Asystent Menedżera Produktu

Z poniższego przykładu korzystam w trakcie swoich seminariów. Jest to CV studenta, który szuka pierwszej poważnej pracy. Właściwie nie ma doświadczenia, ale był aktywny tzn. organizował konferencje, mógł działać w kole studenckim itp.

Przykład CV studenta

CV studenta

Komentarz

Oczywiście nie jest to idealny dokument. Ideałów nie ma. Jednak porónanie go z wersją wygenerowaną przez szablon pewnego procesora tekstu wypada zdecydowanie na korzyść podejścia autorskiego. Popatrzmy na te przykłady.

CV studenta: szablon vs. autorskie

Dokument po lewej
+
jest przejrzysty
+ posiada cel zawodowy

– źle wykorzystuje górną połowę kartki
– zawiera mało treści
– sprawia wrażenie, że kandydat nie ma nic do zaoferowania

Dokument po prawej
w porównaniu może wydawać się mniej przejrzysty, ale zawiera wiele treści!!

+ komunikuje wiadomość „Jestem przedsiębiorczym studentem, który wie, czego chce: rozwijać się w dziedzinie marketingu. Mam konieczne umiejętności i wiedzę.”
+ góra jest atrakcyjna
+ posiada wyraźny profil zawodowy: cel, podsumowanie i odpowiednio opisaną edukację i doświadczenie
+ zawiera słowo kluczowe „osiągnięcia” w tytule kategorii „Doświadczenie, projekty i osiągnięcia”
+ zawartość sekcji „Edukacja” i „Doświadczenie….” wspiera cel zawodowy.

Przepraszam uczestników stwoich seminariów, którzy widzieli już ten przykład. Wkrótce nadejdą kolejne. Dla zainteresowanych wersja autorska w formacie PDF (CV_student.pdf 95KB).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Witam, jestem tegoroczną absolwentką kierunku Ochrona Środowiska, szukam właśnie swojej pierwszej pracy. Chciałabym złożyć cv do WIOŚ i nie jestem pewna czy forma jaką Pan prezentuje jest odpowiednia dla takiej instytucji, bowiem nie jest to branża finansowa. Moje jedyne doświadczenie to praktyka w dwóch instytucjach państwowych(po 1 miesiącu każda), nie udzielałam się w żaden sposób w kołach naukowych ani innych organizacjach, dlatego też obawiam się, że moje cv będzie bardzo skromne. Pracowałam również za granicą na farmie, więc nie wiem czy powinnam o tym wspominać? I jeszcze jedno pytanie, czy powinnam wymieniać w cv czym zajmowałam się na praktykach, myślałam raczej aby opisać to w liście motywacyjnym?
    pozdrawiam i dziękuje za wskazówki

    View Comment