in Wygląd CV

CV kreatywne — inna prezentacja treści

Doszedłem do wniosku, że przyda się przedstawienie przykładów CV kreatywnych, tzn. takich, które różnią się trochę w sposobie prezentacji od tych już umieszczonych na cvnet. Dzięki temu będziesz miał większą możliwość wyboru i lepszego dostosowania swojego dokumentu.

CV Kreatywne, przykład 1

kreatywne cv

Strona 2

cv kreatywne

Komentarz

Właściwie to układ mówi sam za siebie, jest to układ dwukolumnowy, który zazwyczaj nie jest zalecany. Dwukolumnowy układ może sprawiać, że dokument nie jest przejrzysty i jest trudny w nawigacji. Jednak powyższy przykład, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu pustej przestrzeni i marginesów jest przejrzysty. Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jedną oczywistość. To CV było kierowane do branży reklamowo-medialnej, gdzie pewna doza kreacji jest dozwolona.

Jest to funkcjonalne CV, czyli na pierwszym planie eksponowane są umiejętności i doświadczenie wskazujące na dany obszar. Nie jest akcentowana historia zatrudnienia. Prawdopodobnie autor/ka zamierza zmienić kierunek rozwoju zawodowego, dlatego korzysta z takiej prezentacji doświadczenia.

Przestrzegam przed nadmiernym stosowaniem CV funkcjonalnych. Doradcy personalni często (i nie bez przyczyny) sądzą, że ich autorzy/autorki mają coś do ukrycia w przebiegu historii zatrudnienia.

Prezentacja treści w CV jest bardzo dobra. W lewej kolumnie przedstawione są znane agencje i klienci, dla których autor/ka pracował/a. Słowo „Achievements” również dobrze
działa.

CV Kreatywne, przykład 2

CV kreatywne CV grafika

Komentarz

Jest to kolejny przykład z moich prywatnych zasobów, CV grafika. Na swoim seminarium pokazuję czasem przykłady, w których zastosowano kolorowe wstawki i uważam, że tu też by się przydały. Oczywiście delikatne.

Właściwie konstrukcja CV jest typowa: na górze rozbudowany „Headline banner”, potem profil, ekspozycja kluczowych, branżowych umiejętności, a następnie dokonania.

Na uwagę zasługuje przejrzysty sposób prezentacji najważniejszych umiejętności. Zachęcam również do obejrzenia przykładu CV grafika, nad którym wspólnie pracowałem z z jego autorką.

Update: 2015.12.30

Powyższy artykuł napisałem pod koniec 2006 roku i przy przenoszeniu strony na inny serwer zginał gdzieś w akcji 🙂 . Zamieszczone wzory CV kreatywnego są dalej kreatywne, jednak obecnie kandydaci w branżach kreatywnych stosują dużo bardziej śmiałe graficznie dokumenty.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.